Trenerka biznesu i rozwoju osobistego, Coach ICF,
Wykładowczyni akademicka, Nauczycielka Mindfulness, Nauczycielka jogi i relaksacji, Autorka książek, Konsultantka badań DISC

Renata Wrona - Coach - Trener

Mindfulness & Yoga

Jestem nauczycielką Mindfulness MBLC (Uważności) certyfikowaną przez Mindfulness Association oraz Nauczycielką Relaksacji i Jogi Akademickiej dyplomowaną przez Akademię Wychowania Fizycznego. Joga i Mindfulness pozwoliły mi nabrać większego szacunku do siebie i innych istot, nauczyły mnie żyć pełniej i piękniej, cieszyć się każdą chwila dni, lepiej radzić sobie z problemami i zwiększyć swoją odporność na stres.

Uważność jest definiowana jako zwrócenie uwagi na chwilę obecną poprzez doświadczenie danego momentu w sposób nieosądzający i akceptujący. Na początku zauważamy, że nasza uwaga jest jak motyl zmieniający miejsce, od jednej myśli do drugiej, następnie uczymy się sztuki uważności w życiu codziennym. Wierzę, że mindfulness może każdemu pomóc lepiej przechodzić przez trudności, radzić sobie ze stresem i pozwalać na pełne, szczęśliwe życie. Dlatego z przyjemnością uczę innych tej świeckiej formy medytacji.

Zapraszam Cię na organizowane przeze mnie kursy grupowe stacjonarne i online oraz na indywidualne formy praktyki.

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą. – Harv Eker

Korzyści z praktykowania uważności

Bycie uważnym pomaga w radzeniu sobie z przeciwnościami losu i wywołanym przez nie stresem. Praktykowanie uważności poprawia samopoczucie, tym samym wpływa zbawiennie na zdrowie psychiczne. Skupianie się na dających energię doznaniach zmysłowych, eliminuje niepokój i napięcie.
Otwarta akceptacja rzeczywistości pomaga w pogodzeniu się z tym, że życie nie zawsze jest takie o jakim marzymy. Uważność uczy dystansu do niedogodności życiowych. Sprawia, że nie zamartwiamy się nimi i nie przejmujemy. Żyjemy radośniej, pełniej i bardziej świadomie korzystamy z dobrych chwil, których nie brak w codzienności. Podczas kursu uczymy się je zauważać i celebrować.

Praktyka uważności wpływa również pozytywnie na nasze relacje z ludźmi i światem. Pogodzeni z tym co niesie rzeczywistość, nieoceniający tego co nam się przydarza, stajemy się bardziej wyrozumiali dla ludzi i świata. Zamiast pretensjami za zło, które nas spotyka, żyjemy wdzięcznością za doznane dobro.

Trening uważności

Trening uważności polega na nauce skupiania się na tym, co dzieje się w ciele w danej chwili. Odłączamy się od przeszłości, nie myślimy o przyszłości. Cali jesteśmy tu i teraz, skupieni na tym co właśnie odczuwamy. Podczas treningu uważności wyrabiamy świadomość ciała. Uczymy się świadomie oddychać. Następnie uczymy się świadomej pracy z ciałem.

Uważność praktykuje się według pięciu zasad:

  1. Uświadamiasz sobie, że oddychasz i skupiasz się na tej czynności;
  2. Twoja uwaga uczy się  skupienia na jednej rzeczy;
  3. Uczysz się jak nie poddawać się rutynie, a więc wyłączać autopilota i robić coś innego lub inaczej;
  4. Zauważasz własne myśli i emocji;
  5. Potrafisz po prostu być! Jesteś Tu i Teraz.

Ćwicząc uważność pracujesz całym ciałem, myślami i emocjami. Praktykując uważność jesteś otwarty na chwilę obecną,  zrezygnujesz z oceniającego stosunku do rzeczywistości.

0