Życiowe motto

Home / Coaching / Życiowe motto

Życiowe motto

„Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania.” – Helen Keller

Gdy kilka lat temu przeczytałam słowa Helen Keller byłam zachwycona i od tego czasu moje życiowe motto brzmi:  „Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania.” I dzięki niemu bardzo dużo zmieniłam w swoim życiu. Także dlatego moim symbolem i firmowym logo został właśnie motyl – symbol rozwoju 🙂

To motto z jednej strony, potwierdza siłę woli, marzeń i działania, gdy tylko chcemy, nic nas nie powstrzyma. Mamy prawo się rozwijać, doskonalić, zmieniać, mamy prawo i ogromną siłę sprawczą. Możemy zmieniać siebie, a dzięki temu zmieniać świat wokół nas. Z drugiej strony druga cześć cytatu mówi: …”gdy czujemy potrzebę…” i ona mówi o tym, że wszystko jest możliwe, ale tylko wtedy gdy sami tego chcemy, gdy o tym marzymy i chcemy te marzenia realizować. Nikt nie zrobi tego za nas, ani też nikt nie zmusi nas do robienia czegoś, na co nie mamy ochoty, jeśli nie czujemy się gotowi. Dla mnie to właśnie kwintesencja samorozwoju i samomotywacji.

Motywacja jest naszą siłą napędową. Motywacja to energia, która popycha nas do działania, przekonanie, że warto coś zrobić.

A co gdy motywacji brakuje, nie chce się nam uczyć, pracować, rozmawiać czy spotykać się z przyjaciółmi… Czego wtedy potrzebujemy? Oczywiście jakiejś motywacji i inspiracji. Może stać się nią właśnie ciekawa myśl, która zmobilizuje nas do dalszego działania i nada życiu sens.

Motywujące myśli mogą stać się naszym życiowym mottem, które zapiszemy w swoim telefonie, laptopie lub kalendarzu.

Jak wybrać taki cytat dla siebie? Możesz zainspirować się myślą ulubionego filozofia czy pisarza, muzyka czy mówcy. Z biegiem lat to motto może ulec zmianie tak jak i Ty będziesz tej zmianie ulegała.

Czy Ty masz już taki cytat?  Napisz go proszę w komentarzu. 🙂 Może będzie on natchnieniem dla innych osób.

 

Renata Wrona

Cieszę się, że przeczytałaś mój artykuł. Jeśli, to co przeczytałaś jest dla Ciebie wartościowe, to:

  • Proszę, zostaw swój komentarz. Bez Twojego komentarza nie czuję Twojej obecności. Napisz  więc swoje odczucia po przeczytaniu.
  • Podaj dalej. Jestem przekonana, że jeśli to co piszę jest dla Ciebie ciekawe i pomocne, to również może być pomocne dla kogoś z Twojego otoczenia.Dlatego podziel się linkiem do artykułu ze znajomymi.
  • Podejrzyj mnie na:https://www.facebook.com/RenataWrona.Trener.Coach/

i nahttps://www.instagram.com/renata.wrona.coach/

Tam oprócz informacji o nowych wpisach na blogu, zobaczysz też kulisy mojej pracy. Zapraszam.

Renata Wrona

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt
wystąpienia publiczne