Zbudowanie dobrego zespołu to ważna sztuka

Home / Bez kategorii / Zbudowanie dobrego zespołu to ważna sztuka

Zbudowanie dobrego zespołu to ważna sztuka

Zgrany zespół to podstawa każdej, osiągającej dobre wyniki, organizacji. Zbudowanie dobrego zespołu, to ważna sztuka, ale utrzymanie go w gotowości współpracy, bez niszczącej rywalizacji, to wyjątkowa umiejętność.

Henry Ford powiedział “Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces”.

Dziś dobry manager wie, że zarządzanie przez strach czy kuszenie podwyżkami, jako jedyną formą motywowania zespoły to metody, które po prostu nie działają. Manager, który potrafi przedstawić pracownikom misję firmy, przekonać ich do tej misji i sprawić by czuli się za nią współodpowiedzialni, który potrafi wspólnie z grupą opracować konkretne cele i zadania, tak by czuli, że to ich wspólne dzieło, jednocześnie czuwać nad grupą i dać jej pole do manewru i kreatywności – to marzenie każdej firmy.

Jeśli manager twierdzi, że w jego grupie nie istnieją konflikty, to znaczy, że nie dostrzega lub nie chce dostrzegać całości grupy i rządzących nią emocji.

Konflikty, tak samo jak potknięcia czy kryzysy, są nieodzowne gdy spotyka się grupa osób o różnych temperamentach.

Ważne jest, aby mimo różnic, potrafić współpracować i dążyć do wspólnego celu. Pomóc mogą w tym warsztaty z zakresu skutecznej komunikacji w zespole. Uczestnicy mogą nauczyć się rozwiązywania konfliktów, jasnego i asertywnego porozumiewania się. Nabrać wprawy w umiejętności oceny zachowania, zamiast oceny osoby. Motywowania siebie i pomocy w dochodzeniu do wspólnych interesów. Dzięki warsztatom buduje się pełen pasji i zaangażowania zespół, gdzie wszyscy świetnie się bawią, a po warsztacie są pełni energii i zmotywowani do dalszych wspólnych działań.

Życzę Wam świetnych zespołów, managerów i współpracowników 🙂

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt