Zaprzyjaźnij się ze swoim EGO

Home / Bez kategorii / Zaprzyjaźnij się ze swoim EGO

Zaprzyjaźnij się ze swoim EGO

“Ego jest jak pies. Jeśli prowadzisz psa, wszystko jest w porządku. Ale jeśli pies zacznie prowadzić ciebie, masz problem” – mówi Ric Jarow

Ego to centrum naszej świadomości: składa się ze spostrzeżeń, wspomnień, myśli i uczuć. Ego potrafi stworzyć filtry naszej postrzegania świata, w wyniku których widzimy rzeczywistość wokół nas jako zupełnie „czarną”, lub zupełnie „różową”. Opierając się na tych indywidualnych spostrzeżeniach, podejmujemy decyzje i wybory, nie uwzględniając rzeczywistości. Typowa reakcja to „walka”, albo „ucieczka”. Krytyczny stosunek do siebie samego pobudza działanie naszego ego.

Motywacja ego pochodzi z przekonania „Muszę!”. A wtedy wszystkie działania, które podejmujemy, mają charakter siłowy, jakby wbrew nam samym. Natomiast nasz brak motywacji przejawia się przekonaniem „Nie potrafię” i podcina nam skrzydła nawet wtedy gdy mamy wysokie kompetencje i sprawia, że nie podejmujemy się danego zadania.

Zaprzyjaźnij się ze swoim ego. Daj sobie czas, wsłuchaj się w swoje ego, zrozum je, zaprzyjaźnij się, ale działaj rozważnie, a nie impulsywnie. Wystarczy, że zaczniesz świadomie obserwować siebie i swoje myśli. Na początku wydaje się to być trudnym zadaniem, ale jest to bardzo proste, jeśli nauczysz się uważności i bycia “tu i teraz”. Obserwując swoje własne myśli, dostrzeżesz, że są to tylko myśli, wyobrażenia o Tobie, a nie prawdziwa Ty.

„Dopóki nie uczynisz świadomym to, co nieświadome, będzie to kierowało twoim życiem, a ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.” – mówi Carl Gustaw Jung

Życzę Ci powodzenia w odkrywaniu siebie

Pozdrawiam

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt