Wybaczaj sobie i innym

KROK 3
WYBACZAJ SOBIE I INNYM.
Wybaczanie nie przychodzi nam łatwo. Czasem błędnie uważamy, że przebaczenie łączy się z uniewinnieniem, z umniejszeniem krzywdy lub z zapomnieniem. Jednak pielęgnowanie urazy prowadzi do samoobwiniania lub nadmiernego „podlewania” poczucia krzywdy, prowadzi także do wielu chorób, rodzi lęk przed jutrem, odbiera nam radość życia.

Aby prawdziwie wybaczyć, najpierw uszanuj własny punkt widzenia na daną sytuację, zaakceptuj swoje negatywne uczucia, pozwól sobie na ich przeżycie i wyrażenie. Jeśli coś nie zostanie wypowiedziane ustami, wyjdzie ciałem, ciało da nam znać o tym, że doznajemy czegoś co jest sprzeczne z miłością. Następnie bądź otwarty na wysłuchanie i rozważenie perspektywy drugiej strony, postaraj się ją zrozumieć. Przyjmij założenie, że Ty lub ta osoba postąpiła właśnie tak ponieważ nie potrafiła wtedy zachować się inaczej. Takie podejście nie oznacza, że akceptujesz to zachowanie, ale przestaje już ono ciągnąć w dół i nie czujesz już potrzeby rozpamiętywania tej kwestii.🔥

W efekcie dojdziesz do wewnętrznego spokoju, otulenia i miłości i nie będziesz przyjmowała niczego, co krzywdzi Twoje wewnętrzne dziecko. Z miłości do siebie, z szacunku, ciepła i dobroci, nie będziesz przepuszczać do siebie tego, co Cię krzywdzi.
Z tego uczucia zrodzą się pozytywne i konstruktywne myśli, z myśli zrodzą się działania, z działań nawyki. W efekcie utkasz lepsze życie. Stawiaj jednak wyraźne granice krzywdzącym Cię zachowaniom innych. Bez poczucia winy ograniczaj kontakty z osobami, które działają na Ciebie wyniszczająco. Wybaczyć, to nie znaczy zapomnieć, ale wyciągnąć wnioski i działać tak, aby nie pielęgnować nieprzyjemnych emocji.
Wybaczenie jest wielkim darem, przede wszystkim darem dla nas samych. Pielęgnuj sztukę przebaczania.😀

Czyli Twój kolejny 3 KROK DO SZCZĘŚCIA – to nauka WYBACZAJNIA SOBIE I INNYM.
I oczywiście nadal korzystaj z kroków numer 1 i 2.
Do zadania możesz przystąpić w każdej chwili, bo zawsze jest dobry moment by zadbać o swoje poczucie szczęścia .
Twój wkład to stosowanie przez tydzień tych prostych działań, które Ci podpowiem, a w każdym tygodniu dorzucę Ci kolejne podpowiedzi.
Czy podejmiesz to wyzwanie?
Jeśli tak, wystarczy, że pod postem napiszesz TAK lub pokażesz łapkę w górę lub serduszko, żebym wiedziała, że jesteś .
Proponuję, abyś także pokazała moje zaproszenie u siebie i przesłała do innych, którym życzysz szczęścia.

Renata Wrona

0