Święta to czas radości, spokoju i miłości – poczuj to!

Home / Bez kategorii / Święta to czas radości, spokoju i miłości – poczuj to!

Święta to czas radości, spokoju i miłości – poczuj to!

Pamiętasz Święta Bożego Narodzenia z dzieciństwa? To był najpiękniejszy czas w roku. Czekałaś z podnieceniem na prezenty. Wszędzie pachniało pieczonym ciastem, wszyscy byli dla siebie mili. Uśmiechnięci siadaliście do świątecznego stołu…

Dlaczego teraz Święta Bożego Narodzenia to dla Ciebie najbardziej stresujący okres w całym roku? Zakupy, prezenty, gotowanie i sprzątanie – masa obowiązków. Zabiegana i zmęczona, siadasz przy wigilijnym stole i ….. nie czujesz magii świąt. Czy chcesz, aby w tym roku też tak było?

Są proste sposoby na uniknięcie przedświątecznego stresu. Warto z nich skorzystać. Przedstawiam Ci je z nadzieją, że pomogą Ci sprawić byś mogła spokojnie cieszyć się świętami. Przedstawiam Ci więc przepis na spokojne i radosne święta.

Przepis na spokojne i radosne święta:

 1. Wcześniej zaplanuj gdzie i z kim spędzisz święta.

Na podstawie tej decyzji możesz przygotować listę osób, dla których chcesz przygotować prezenty, pamiętając, ze liczy się pamięć i intencja a nie wydane pieniądze.

 1. Jeśli zapraszasz do siebie rodzinę lub bliskich znajomych,

Zrób listę potraw i zaproponuj, aby każdy cos przyniósł. W ten sposób nikt nie będzie przepracowany, ale poczuje ze uczestniczył w przygotowaniu świątecznej kolacji. Jednocześnie Twój budżet na tym nie ucierpi. Jeśli Ty idziesz na święta do kogoś, zadzwoń i zaproponuj, że przygotujesz jedną z potraw.

 1. Wcześniej przygotuj listę potrzebnych produktów

I kupuj je sukcesywnie (napoje, majonez – jest wiele produktów, które spokojnie można kupić wcześniej bez dźwigania wielkich siatek dzień przed Wigilią).

 1. Tradycyjne 12 potraw.

Wiele wigilijnych potraw takich jak pierogi, uszka czy kapusta z grochem mogą być przygotowane wcześniej i zamrożone. To zaoszczędzi Ci wiele czasu ostatniego dnia.

 1. Prezenty kupuj nawet przez cały rok.

Szaleństwo w sklepach, prezenty kupione w ostatniej chwili – efekt stresu murowany. Kupuj prezenty na wiele miesięcy wcześniej. Wiesz co luba Twoi bliscy, dlatego robiąc inne zakupy możesz trafić na coś, co sprawi im przyjemność i kupić to dużo wcześniej – bez stresu, przepłacania lub kupowania „czegokolwiek byle szybko”.

 1. Zadbaj o prezent dla siebie.

Nie zgadaj się na opcję „Kup coś sobie sama bo ja nie wiem co lubisz”, ale będąc razem w sklepie możesz pokazać rzeczy, które Ci się podobają, tak aby druga osoba znała Twoje preferencje i potrzeby.

 1. Nie pozwól, aby porządki popsuły świąteczną atmosferę.

Kto powiedziała, ze przed Świętami musimy w ostatniej chwili myć okna i robić generalne porządki? Spokojnie można zrobić to wcześniej. Okna przez miesiąc nie ubrudzą się tak bardzo, aby miało to popsuć świąteczną atmosferę. Uwierz mi świąteczna atmosfera jest ważniejsza, niż okna czystsze o 4 tygodnie.

 1. Niech Twoje dzieci cieszą się świętami.

Dla dzieci Święta to bajkowy czas. Możesz upiec z dziećmi pierniczki na kilka dni wcześniej, a w Wigilię rano pozwól im dekorować ciasteczka. Gdy można z mama piec ciasteczka, a wokół słychać świąteczną muzykę i razem czeka się na Mikołaja, to dla dziecka niezastąpiony czas i wspomnienia na przyszłość.

 1. Ubieranie choinki.

Pozwól aby to było zajęcie dzieci i aby nadzorował je mąż. Niech pojadą i razem wybiorą drzewko. Dzieci niech znajdą najlepsze miejsce na ustawienie drzewka i niech ubiorą go według własnego uznania – nie poprawiaj niczego. Skup się na zachwycie jakie masz zdolne dzieci i jak pięknie wygląda choinka.

 1. Czas dla Ciebie.

To Ty jesteś „Królowa tego domu” – pamiętaj o tym. Gdy rodzina wybiera drzewko i zajmuje się dekoracją, ty znajdź czas na prysznic, makijaż, relaks podczas nakładanie na ciało balsamu i kilku kropli ulubionych perfum. Wprowadź się w ten sposób w nastrój odpowiedni na świąteczną kolację. Nie pozwól aby dla Ciebie był to czas szaleństwa w kuchni i szykowania mnóstwa jedzenia, które za 3 dni wyrzucisz.

 1. Świąteczny czas.

Świąteczny czas coraz częściej kończy się na nerwowych przygotowaniach, a potem nadmiernym jedzeniu i patrzeniu w telewizję. Zamień go na wspólne gry i zabawy przy stole. Przygotuj kalambury o temacie świąt i zagrajcie wszyscy. Uwierz mi to bardziej zjednoczy rodzinę niż drogie prezenty i rozmowy o polityce.

 1. Śmiej się.

Nie pozwól, aby coś popsuło Ci humor tego dnia. Nawet jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli, obróć to w żart. Ważne jest „Tu i teraz”. Ta magiczna chwila z bliźnimi w tym roku, w przyszłym może się już nie powtórzyć. Dlatego skup się na pozytywach, a nie na przypalonym karpiu czy niej udanym prezencie. W tych dniach najważniejsza jest atmosfera magii, rodząca się miłość i wybaczenie.

Życzę Ci, aby te święta były dla Ciebie czasem miłości, radości i odpoczynku 🙂

Renata Wrona

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt