Przyszłość nas zadziwi ale nie zaskoczy

Home / Biznes / Przyszłość nas zadziwi ale nie zaskoczy

Przyszłość nas zadziwi ale nie zaskoczy

Czasy naszych rodziców, którzy przez całą swoją karierę zawodową pozostawali w jednej firmie, możemy już uznać za historię, a przyszłość pokazuje nam jasno, że mobilność oraz ugruntowana i szeroka wiedza jest koniecznością.

Przyszłość nas zadziwi ale jest szansa, że nas nie zaskoczy jeśli już teraz zaczniemy się do niej przygotowywać z głową otwartą na szybkie zmiany. Era hiperspecjalizacji, stawia nowe zadania przed uczestnikami zespołów projektowych i edukacja również powinna to odzwierciedlać. Rynek już teraz potrzebuje fachowców, którzy potrafią pracować projektowo i nie są na stałe przyporządkowani do jednego miejsca pracy czy jednej firmy.

Ważne kwestie zostały poruszone na II Forum Edukacji Dorosłych,w którym miałam okazję uczestniczyć. Dyskusja panelowa, podczas ścieżki I „Edukacja w miejscu pracy”, gdzie miałam okazję być jedną z panelistek, na zaproszenie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, potwierdziła moją tezę, że rynek pracy bardzo szybko się zmienia, a przyszłość niesie przed pracownikami i pracodawcami wiele wyzwań. Pracodawca inwestując w pracownika musi mieć świadomość, że inwestuje w osobę, która może za chwilę odejść, ale też pracownik coraz częściej dostrzega fakt, iż nie pozostanie na tym samym stanowisku, a może nawet w tym samym zawodzie przez wiele lat, dlatego jego ciągły rozwój jest koniecznością.

Nie bójmy się zmian, ale bądźmy na nie gotowi 🙂

Renata Wrona

 

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt