Okulary przeciwsłoneczne – moda czy konieczność?

Home / Bez kategorii / Okulary przeciwsłoneczne – moda czy konieczność?

Okulary przeciwsłoneczne – moda czy konieczność?

Niektóre modele okularów przeciwsłonecznych to już klasyka jak duże przeciwsłoneczne okulary Jacie Kennedy-Onassis czy oprawki noszone przez Audrey Hepburn w filmie Śniadanie u Tiffany’ego. Dziś okulary przeciwsłoneczne stały się niezbędnym dodatkiem, podobnie jak buty, torebka czy biżuteria.

Jestem tego samego zdania co lekarze: okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim chronić nasze oczy przed promieniami UV. Violetta Nowak, Optic Collet, zapytana o właściwości okularów przeciwsłonecznych, odpowiada jednoznacznie: „Okulary przeciwsłoneczne powinny mieć dodatkowe uszlachetnienia soczewek, takie jak powłoki antyrefleksyjne z UV czy polaryzację, które chronią wzrok przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Jeśli używasz okularów korekcyjnych, nie musisz przedkładać atrakcyjnego wyglądu okularów przeciwsłonecznych nad wygodę i funkcjonalność, bo do wielu dostępnych na rynku modeli okularów przeciwsłonecznych można wstawić szkła korekcyjne! Szkła przeciwsłoneczne korekcyjne mogą być zabarwione na dowolny kolor, fotochromowe (w pomieszczeniach bezbarwne, zabarwiają się dopiero na zewnątrz), polaryzacyjne; mogą zawierać powłoki antyrefleksyjne z UV lub uszlachetnienie UV-400, a nawet mieć określony współczynnik ochrony przeciwsłonecznej oczu (E-SPF) – odpowiednik współczynnika SPF wykorzystywanego w kosmetykach, który określa stopień ochrony skóry przed promieniami UV”.

Warto pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne mogą nie tylko chronić nasz wzrok, lecz także sprawiać, że poczujemy się piękne i zadbane.

Okulary przeciwsłoneczne powinny być dopasowane do twojego stroju – uzupełniać i podkreślać twój charakter. Modele w grubych – ciemnych lub jaskrawych – oprawkach lub popularne awiatorki doskonale uzupełnią wakacyjną stylizację. Z kolei do sukienki biznesowej lub kostiumu wybieraj okulary bardziej klasyczne.

Okularowy savoir vivre kobiety w biznesie

Jako kobieta biznesu pamiętaj również, aby nie nosić okularów przeciwsłonecznych w biurze i nie używać ich jako opaski do włosów. Nie wkładaj także okularów za dekolt – takie zachowanie może być jedynie przejściowe, gdy wchodzisz do sklepu lub przechodzisz przez biuro.

Nosząc w biurze okulary przeciwsłoneczne, narażamy się na śmieszność, dlatego zakładajmy je tylko wtedy, gdy wymaga tego pogoda.

Jak i gdzie w takim razie przechowywać okulary? Najlepiej wkładać je do etui i chować do torebki, kieszeni lub odkładać na stolik. Gdy rozmowę prowadzimy na stojąco, możemy trzymać okulary w ręce.

Inaczej jest z posiadaczami okularów korekcyjnych, które dzięki soczewkom fotochromowym przyciemniają się na mocnym słońcu i dopiero po pewnym czasie rozjaśniają w pomieszczeniu. Zasada jest wówczas jasna: okulary korekcyjne nosimy cały czas.

Nie bez powodu mawiamy, że „oczy są zwierciadłem duszy” – potrafią wyrazić więcej niż słowa. Również w kontaktach biznesowych. Patrząc w oczy rozmówcy, możemy dowiedzieć się, czy jest szczery, pewny siebie, szczęśliwy, czy czuje się zakłopotany. Uciekanie wzrokiem lub spuszczanie oczu wzbudza w nas podejrzenia.

Mając to na uwadze, warto pamiętać, aby podczas rozmowy zdejmować okulary przeciwsłoneczne. Jeśli pozostawimy je na nosie, okażemy brak szacunku i dobrego wychowania. Jeśli zapowiada się dłuższa rozmowa w pełnym słońcu, zapytajmy rozmówcę, czy możemy założyć okulary z uwagi na nasze zdrowie

Życzę ci dobrej zabawy podczas wyboru tych idealnych okularów. Nie pozwól aby ktoś cię poganiał, wybór oprawek do ważna sprawa. Znajdź takie w których będziesz się czuła pięknie i pewnie. Które podkreślą zarówno twoją urodę jak i twój charakter.

(artykuł na podstawie mojej książki „Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek”

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt