kolory biznesu – granatowy

Home / Biznes / kolory biznesu – granatowy

kolory biznesu – granatowy

Kolor granatowy to ulubiony kolor biznesu. Ten król biznesowej garderoby ma psychologiczne uwarunkowanie: powstał z połączenia kolorów niebieskiego i czarnego, gdzie kolor niebieski symbolizuje spokój, godność, powagę, podczas gdy kolor czarny dodaje klasy i mocy.

Granat nadaje się na wszystkie części garderoby i każdą sytuację biznesową. Kolor granatowy uznawany jest za kolor profesjonalistów. Wywołuje szacunek i zaufanie. Jest kojarzony z dyplomacją, finansami, prawem i zarządzaniem.

Granatowy garnitur, garsonka, marynarka lub sukienka to obowiązkowy element garderoby kobiety biznesu. Granatowa marynarka sprawdza się również w połączeniu z białą koszulą i dżinsami, gdy chcemy podkreślić mniej formalny, bardziej casualowy, jednak wciąż elegancki wizerunek.

Granatowy kolor sprawdza się także jako kolor apaszki, torebki lub oprawki okularów i jest idealnym kolorem dodatków w biznesie.

W zależności od naszego indywidualnego typu urody, możemy zdecydować się na kolor granatowy w ciepłej lub chłodnej tonacji. Taki wybór dodatkowo podkreśli kolor naszych oczu i karnacji.

Więcej na temat kolorów w biznesie przeczytasz w mojej książce “Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek”.

Pozdrawiam

Renata Wrona

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt