Jak budować markę profesjonalisty w biznesie i osiągać sukcesy zawodowe?

Jak budować markę profesjonalisty w biznesie i osiągać sukcesy zawodowe?

Tworzenie silnej marki osobistej to proces, który jest dobrze zaplanowany, przemyślany i konsekwentnie przeprowadzany oraz weryfikowany zgodnie z zachodzącymi na rynku zmianami. Jak zatem zbudować swoją niepowtarzalną markę osobistą, by nas zauważono i doceniono?

Budowanie marki osobistej w czterech krokach: 

  1. Samoświadomość

Na początku należy dokonać gruntownej samoanalizy swojej osoby. Ustalić jaki jest nasz rozpoznawalny, w czym jesteśmy specjalistą, co robimy bardzo dobrze i jaka jest nasza indywidualna cecha, którą możemy podkreślać i komunikować.

  1. Budowanie rozpoznawalności

Rozpoznawalność dotyczy wizerunku, który nie może być pominięty. Nim udowodnimy kim jesteśmy, jesteśmy tym na kogo wyglądamy. Warto jest skupić się na tym, aby nasza praca była profesjonalnie wykonana oraz aby inni dostrzegali wartość naszej pracy. Dlatego „rób dobrze i mów o tym głośno” jest jedną z zasad budowania marki w biznesie. Nie bój się angażować w nowe projekty, proponować swoją pomoc, ale również mówić otwarcie o swoich sukcesach.

  1. Budowanie reputacji

Najważniejsza jest jakość wykonywanej przez nas pracy, która jest ściśle powiązana z reputacją. Ważne jest również byśmy zbudowali pewność siebie. Musimy być pewni, jakie wartości stoją za naszą osobą. Pamiętajmy, że marka to gwarancja, że klient, firma otrzyma to, co zostało mu obiecany przy zawieraniu kontraktu, umowy o pracę itp.

  1. Zdobywanie „sympatyków” 

Ważne jest utrzymywanie dobrych relacji międzyludzkich. Tylko zadowolony klient będzie twoim wiernym klientem, nie tylko do Ciebie wróci, ale także będzie polecał Twoje usługi swoim znajomym a zadowolony z Twojego profesjonalizmu pracodawca, chętnie przystanie na Twój awans.

Jeśli poważnie myślisz o pracy nad swoją marką osobistą, zapraszam na moje szkolenia lub sesję coachingowa ze mną.

Życzę Ci sukcesów w budowaniu swojej marki osobistej i sukcesów zawodowych 🙂

Renata Wrona

Cieszę się, że przeczytałaś mój artykuł. Jeśli, to co przeczytałaś jest dla Ciebie wartościowe, to:

  • Proszę, zostaw swój komentarz. Bez Twojego komentarza nie czuję Twojej obecności. Napisz  więc swoje odczucia po przeczytaniu.
  • Podaj dalej. Jestem przekonana, że jeśli to co piszę jest dla Ciebie ciekawe i pomocne, to również może być pomocne dla kogoś z Twojego otoczenia.Dlatego podziel się linkiem do artykułu ze znajomymi.
  • Podejrzyj mnie na: https://www.facebook.com/RenataWrona.Trener.Coach/

i na https://www.instagram.com/renata.wrona.coach/

Tam oprócz informacji o nowych wpisach na blogu, zobaczysz też kulisy mojej pracy. Zapraszam.

Renata Wrona

0