Co robić aby czuć się szczęśliwą

Home / Marzenia / Co robić aby czuć się szczęśliwą

Co robić aby czuć się szczęśliwą

Nie żyj przeszłością – ona już minęła. Nie martw się o przyszłość, skoro jeszcze nie nadeszła. Żyj tu i teraz. Poświęć całą swoją uwagę chwili, która trwa – zatrzymaj się i doświadczaj jej, odbieraj ją wszystkimi zmysłami.

Gdy pytam ludzi o ich marzenia, wszyscy podają, że chcą być szczęśliwi. Szczęście stało się jednym z celów życiowych. Ale czym innym może być szczęście dla mnie, a czym innym dla ciebie. Każdy z nas samodzielnie decyduje o tym, co go w życiu uszczęśliwia.

Naukowcy twierdzą, że w około 40-60 procentach posiadamy genetyczne predyspozycje do odczuwania szczęścia i cieszenia się z życia. Jeśli mieliśmy trudne dzieciństwo i traumatyczne doświadczenia życiowe, trudniej jest nam patrzeć pozytywnie na świat. Ale trudne nie oznacza niemożliwe. Jeśli czujesz, że chcesz być szczęśliwa, że otwierasz się na szczęście, to częściej będziesz dostrzegała wokół siebie rzeczy, które będą cię uszczęśliwiały, dawały ci zadowolenie i satysfakcję. Twoje poczucie szczęścia pobudzi wiele pozytywnych zjawisk i doświadczeń. Łatwiej osiągniesz sukces zawodowy, zaczniesz skuteczniej porozumiewać się z ludźmi i staniesz się zadowolona ze swojego wyglądu.

Co dla ciebie oznacza bycie szczęśliwą kobietą?

Twoje szczęście jest w tobie i tylko ty masz na nie wpływ. Doświadczany przez ciebie świat powstaje w twoim umyśle. Żyjemy w swojej własnej rzeczywistości, każdy z nas inaczej odbiera tę samą sytuację te same słowa. Filtrujemy rzeczywistość przez nasze dotychczasowe doświadczenia i wrażliwość. Rzeczywistość staje się lustrem twojego umysłu. Nie możesz zmienić świata, ale gdy zmienisz siebie, zauważysz, że świat wokół ciebie sam zaczyna się zmieniać. Jeśli uwierzysz w siebie, świat w ciebie uwierzy. Jeśli zadbasz o swoje szczęście, świat też będzie o nie dbał.

Kiedyś byłam pesymistką, martwiłam się za zapas i sama sobie zatruwałam spokój, wymyślając wszystkie przeszkody, jakie mogą mnie spotkać. I te przeszkody mnie spotykały. Gdy jednak zmieniłam swoje nastawienie i otworzyłam się na dostrzeganie rozwiązań i możliwości, nagle okazało się, że wszystko mi sprzyja.

Choć czasem zdaje ci się, że poczujesz się szczęśliwa, gdy staniesz się sławna i bogata, uwierz mi – szczęścia nie zapewniają zdobyta sława i nadmiar pieniędzy. Szczęście może istnieć niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności. Szczęście jest w tobie, a jego rozmiar zależy od sposobu, w jakim o nim myślisz. Przedstawię ci podstawowe filary dobrego życia, pokażę, jak doceniać nawet małe przyjemności.

Zaczniesz pracę z własnymi przekonaniami i uwierzysz w swoje możliwości. Nauczysz się wyznaczać dobre dla siebie cele i je realizować. Tak, podstawą musi być pewność, że twoje cele są dobre dla ciebie, oraz przekonanie, że właśnie te cele pragniesz osiągnąć, nie zaś świadomość, że osiągnęli je inni, dlatego uważasz, że ty również „powinnaś” lub że „tak wypada”.

Nie porównuj się z innymi, niczego im nie zazdrość; przecież jesteś niepowtarzalna, wyjątkowa i nie musisz nikogo naśladować. Zresztą nie wiesz, co inni musieli przejść, by znaleźć się w tym miejscu, w którym dziś ich widzisz, i by mieć to, co posiadają. Nie wiesz, co naprawdę czują; co ich boli, a co sprawia im radość. Naucz się dostrzegać swoje zalety i bądź sobie wdzięczna za swoje starania. Praktykuj wdzięczność.

Wdzięczność jest kluczem do tego, abyś była szczęśliwa. Ktoś powiedział: „Jesteś tym, co jesz”. Ja uważam, że jesteś tym, czym karmisz swoje ciało i swoją duszę. Dostrzegaj piękne strony swojego życia. Dziękuj sobie za zdrowie, za to, co dotąd osiągnęłaś; za swoje plany, cele. Dziękuj sobie za drobne i wielkie rzeczy i rób to w czasie dokonanym. Pamiętaj, aby co wieczór okazać sobie wdzięczność za miniony dzień. Przypomnij sobie, co się wydarzyło i za co możesz być wdzięczna losowi, światu, samej sobie. Na początku może być ci trudno, bo zazwyczaj mówimy o tym, co nam się nie udało lub co sprawiło nam przykrość, ale gdy się skupisz, zauważysz, jak wiele jest rzeczy i zdarzeń, za które możesz być wdzięczna, np. za dach nad głową, za zdrowie, za przyjaciółkę, która chciała cię dziś wysłuchać, gdy tego potrzebowałaś, za miłego kierowcę autobusu, który poczekał, gdy biegłaś spóźniona na przystanek.

Praktykuj wdzięczność każdego dnia, a z czasem zobaczysz, jak dobre i pełne jest twoje życie. Ćwiczenie wdzięczności da ci możliwość zgromadzenia wokół siebie pozytywnej energii, a to najprostsza droga do odczuwania szczęścia. Gdy zaczniesz promieniować pozytywną energią, energia zacznie wracać do ciebie ze zdwojoną siłą. Zaczniesz spotykać równie życzliwych ludzi, los stanie się łaskawszy, pogoda ładniejsza, a słońce jaśniejsze.

Z każdym dniem zaczniesz inaczej patrzeć na świat. Świat wokół jest pełen dobra i piękna i jeśli zechcesz – zobaczysz je! Jeśli jednak zechcesz widzieć tylko brzydotę i zło – również je dostrzeżesz, dlatego właśnie od ciebie – i tylko od ciebie – zależy, na czym zechcesz skupiać swoją uwagę.

Na podstawie mojej książki “Szczęśliwa kobieta. Rozwój, kariera, miłość”

Renata Wrona

Cieszę się, że przeczytałaś mój artykuł. Jeśli, to co przeczytałaś jest dla Ciebie wartościowe, to:

  • Proszę, zostaw swój komentarz. Bez Twojego komentarza nie czuję Twojej obecności. Napisz  więc swoje odczucia po przeczytaniu.
  • Podaj dalej. Jestem przekonana, że jeśli to co piszę jest dla Ciebie ciekawe i pomocne, to również może być pomocne dla kogoś z Twojego otoczenia.Dlatego podziel się linkiem do artykułu ze znajomymi.
  • Podejrzyj mnie na:https://www.facebook.com/RenataWrona.Trener.Coach/

i nahttps://www.instagram.com/renata.wrona.coach/

Tam oprócz informacji o nowych wpisach na blogu, zobaczysz też kulisy mojej pracy. Zapraszam.

Renata Wrona

 

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt
Sztuka autoprezentacji