Budzi mnie aromat świeżo zmielonej kawy

Home / Bez kategorii / Budzi mnie aromat świeżo zmielonej kawy

Budzi mnie aromat świeżo zmielonej kawy

Każdy dzień zaczynam od szklanki ciepłej wody z cytryną. Jednak zaraz po porannym prysznicu serwuję sobie kawę z ekspresu, który przygotowuje ją ze świeżo zmielonych ziaren. Ten poranny czas przy kawie to czas tylko dla mnie. Mogę się odprężyć, zaplanować cały dzień. I mam wrażenie, że z każdym łykiem, czarnego jak noc płynu, rozbudzam się bardziej i już po chwili jestem pełna sił i gotowa na kolejny dzień pracy, spotkań, sesji i pracy nad tekstami.

Kawa nie tylko wspaniale pachnie i smakuje, ale ma też wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych? Zawierają substancje opóźniające procesy starzenia się organizmu, kofeina przyśpiesza przemiany metaboliczne w organizmie, a szczególnie spalanie tłuszczów. Dlatego kawa stała się jednym z pożądanych składników preparatów ułatwiających zrzucenie nadwagi.

Kofeina działa także na centralny układ nerwowy, przyśpieszając przepływ impulsów elektrycznych w mózgu, czyli procesy myślowe I ułatwia koncentrację – pewnie dlatego mam wrażenie gotowości do działania po filiżance kawy. Lekarze twierdzą, że regularne picie umiarkowanej ilości kawy zapobiega chorobom nowotworowym, może obniżyć ryzyko rozwoju choroby Alzheimera i zmniejszyć ryzyko lub opóźnić wystąpienie choroby Parkinsona.

W Polsce większość ludzi pije kawę z cukrem i mlekiem, jednak smakosze kawy uważają, że kawę powinniśmy pić bez cukru i innych dodatków smakowych, i oczywiście powinna być ze świeżo zmielonych ziaren. Zaś to co nazywamy kawą rozpuszczalną w ogóle nie powinno nazywać się kawą lecz napojem, ponieważ nie posiada już właściwości zdrowotnych ani smakowych prawdziwej kawy.

Teraz mogę już tylko napisać – smacznego  🙂

Renata Wrona

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt