Bielizna w biznesie

Home / Biznes / Bielizna w biznesie

Bielizna w biznesie

Biznesowy, profesjonalny strój jest ważny, jednak aby uzyskać świetny wygląd, niezbędna jest dobrze dobrana, nie odznaczająca się pod ubraniem bielizna. Dół bielizny nie może „wrzynać” się w ciało. Ważne jest także, aby miseczka stanika nie była zbyt mała, by nasza pierś nie wylewała się górą.  Często nawet w sklepie z bielizną zdarza się, że obsługa sklepu proponuje nam za małe miseczki i za duży obwód.

Jeśli zakładasz do pracy białe bluzki,  pamiętaj, aby pod białą bluzkę zakładać stanik w kolorze cielistym, a pod jedwabne, „lejące się” bluzki zakładać ten o gładkiej fakturze. To sprawi, że biustonosz pozostanie niewidoczny pod każdym biurowym strojem. Pomyśl także o wyborze biustonosza o obniżonym środku, który zbierze piersi do środka i utworzy piękny, kształtny dekolt.

Liczy się także jakość bielizny. Nawet jeśli jej nie widać, to mając na sobie wygodną , dobrej jakości bieliznę, będziesz czuła się pewnie i kobieco, doda ci to pewności siebie, a to będzie widoczne w twojej postawie i sposobie poruszania się.

Jak dobrać odpowiednio biustonosz?

  • Rozpoczynamy od zmierzenia obwodu pod biustem i od uzyskanej liczby odejmujemy około 5 cm. (czyli mając obwód 75 cm – kupujemy stanik w rozmiarze 70).
  • Następnie mierzymy wielkość miseczki poprzez obliczenie różnicy miedzy obydwoma obwodami (czyli miseczka A – to 12-14 cm różnicy, B – to 14-16 cm różnicy. Miseczka, w polskiej produkcji, zwiększa się co 2 cm.

Częstym błędem jest fakt, iż część dostępnej u nas bielizny ma zbyt małe rozmiary i kończą się na miseczkach D i wtedy obsługa w sklepie próbuje wmówić klientce, że jeśli weźmie biustonosz o większym obwodzie to może mieć mniejsza miseczkę. Jeśli jesteś osobą o pełniejszym biuście, nie zgadzaj się nigdy na tego typu kompromis. Wprawdzie zapniesz na sobie taki biustonosz, ale on nie będzie ładnie leżał ani odpowiednio eksponował twoich piersi. I zdecydowanie biustonosz należy przymierzyć przed kupnem. Każda z nas jest inna, ma inny kształt piersi, inny rozstaw miedzy piersiami i kupienie nieodpowiedniej bielizny zaowocuje tym, że nawet piękne ubrania nie będą leżały ładnie bez odpowiednio dobranej bielizny. Na szczęście jest coraz więcej pięknych sklepów z bielizną, ze wspaniałą atmosferą i fachowym personelem, który nie tylko ci doradzi, ale także cierpliwie przyniesie wiele rozmiarów i fasonów do przymierzalni, abyś wybrała te idealne dla siebie modele.

Ponieważ dobry wizerunek to także zdrowe i wysportowane ciało, zakładam, że uprawiasz lub zaczniesz uprawiać jakiś sport, do czego będę cię z całego serca namawiała. Pamiętaj również o zakupie stanika sportowego, mocno zabudowanego, aby w miarę możliwości unieruchomić biust podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych i nie dopuścić do nadmiernego rozciągania skóry i więzadeł podtrzymujących piersi. Dobry biustonosz sportowy unieruchomi biust i niweluje wstrząsy, pozwalając ci jednocześnie na swobodę ruchów.

Na rynku jest ogromny wybór pięknej, kobiecej bielizny. Przymierzaj i wybieraj dla siebie taką bieliznę, która doda Ci pewności siebie, zadba o piękne kształty i twoje zdrowie a jednocześnie będzie podkreślała twój profesjonalizm i klasę.

Pozdrawiam serdecznie

Renata Wrona

 

 

 

 

Przy wyborze obuwia kobiety często popełniają wiele błędów. Jednym z największych jest noszenie do pracy wysokich, lakierowanych szpilek. Budzą one skojarzenia seksualne u mężczyzn i jest to poważny błąd w biznesowym dress codzie.

 

Wszelkie epatowanie seksualnością w biznesie będzie odwracało uwagę od meritum rozmowy. To wcale nie oznacza, że nie możemy być kobiece, ale róbmy to z klasą i nie odbierajmy sobie szansy na dobry wizerunek i sukces przez dwuznaczne sytuacje.

 

 

Zapraszamy do kontaktu

Jeśli jesteś zainteresowany/a nawiązaniem współpracy zapraszamy do wypełnienia formularza.

Not readable? Change text. captcha txt