KROK 5 – Praktykuj wdzięczność

KROK 5 – PRAKTYKUJ WDZIĘCZNOŚĆ

Wdzięczność podnosi odczuwalną jakość twojego życia. Praktykuj wdzięczność wieczorem przed snem lub rano, to Cię dobrze nastroi na cały dzień. Naucz się dostrzegać wszystko co dobrego spotyka Cię w życiu, ale również za te trudne momenty, które mogą być dla Ciebie sprawdzianem, które mogą Cię czegoś nauczyć i wzmocnić, jeśli wyciągniesz z nich wnioski.  

Wdzięczność jest kluczem do tego, abyś była szczęśliwa. Ktoś powiedział: „Jesteś tym, co jesz”. Ja uważam, że jesteś tym, czym karmisz swoje ciało i swoją duszę. Dostrzegaj piękne strony swojego życia. Dziękuj sobie za zdrowie, za to, co dotąd osiągnęłaś; za swoje plany, cele. Dziękuj sobie za drobne i wielkie rzeczy i rób to w czasie dokonanym.

Pamiętaj, aby co wieczór okazać sobie wdzięczność za miniony dzień. Przypomnij sobie, co się wydarzyło i za co możesz być wdzięczna losowi, światu, samej sobie. Na początku może być ci trudno, bo zazwyczaj mówimy o tym, co nam się nie udało lub co sprawiło nam przykrość, ale gdy się skupisz, zauważysz, jak wiele jest rzeczy i zdarzeń, za które możesz być wdzięczna, np. za dach nad głową, za zdrowie, za przyjaciółkę, która chciała cię dziś wysłuchać, gdy tego potrzebowałaś, za miłego kierowcę autobusu, który poczekał, gdy biegłaś spóźniona na przystanek.

Praktykuj wdzięczność każdego dnia, a z czasem zobaczysz, jak dobre i pełne jest twoje życie. Ćwiczenie wdzięczności da ci możliwość zgromadzenia wokół siebie pozytywnej energii, a to najprostsza droga do odczuwania szczęścia. Gdy zaczniesz promieniować pozytywną energią, energia zacznie wracać do ciebie ze zdwojoną siłą. Zaczniesz spotykać równie życzliwych ludzi, los stanie się łaskawszy, pogoda ładniejsza, a słońce jaśniejsze.

Twój 5 krok do szczęście – to praktykowanie wdzięczności 🙂

Z każdym dniem zaczniesz inaczej patrzeć na świat. Świat wokół jest pełen dobra i piękna i jeśli zechcesz – zobaczysz je! Jeśli jednak zechcesz widzieć tylko brzydotę i zło – również je dostrzeżesz, dlatego właśnie od ciebie – i tylko od ciebie – zależy, na czym zechcesz skupiać swoją uwagę. Tego Ci życzę z całego serca.

Renata Wrona

Cieszę się, że przeczytałaś mój artykuł. Jeśli, to co przeczytałaś jest dla Ciebie wartościowe, to:

Tam oprócz informacji o nowych wpisach na blogu, zobaczysz też kulisy mojej pracy. Zapraszam.

Renata Wrona

0